PROCES PROJEKTOWY

Sprawdzona systematyka pracy, jej uporządkowanie zgodnie z poniższymi etapami, pomaga w sposób jasny i sprawny przejść przez proces projektowy aranżacji wnętrz. Poniżej przedstawiam pełny proces projektowy od momentu pierwszego spotkania po nadzór nad realizacją inwestycji.

1. PIERWSZE SPOTKANIE

Osoby zainteresowane ofertą pracowni Loci zapraszam do niezobowiązującego bezpłatnego spotkania na którym oferuję swoje doradztwo oraz wsparcie w wyborze najlepszej formy współpracy z projektantem. Po wspólnym ustaleniu zakresu prac projektowych przygotuję indywidualną wycenę projektu aranżacji wnętrz.

Zapraszam do kontaktu.

2. PODPISANIE UMOWY

Po akceptacji wyceny zostaje podpisana umowa dotycząca warunków współpracy. Umowa zawiera min. zakres i harmonogram prac projektowych oraz cenę usługi.

3. INWENTARYZACJA

Przed przystąpieniem do projektowania sporządzana jest dokładna inwentaryzacja stanu istniejącego nieruchomości. W ramach inwentaryzacji wykonywane są precyzyjne pomiary ścian, otworów drzwiowych oraz okiennych, podłączenia wody i punktów elektrycznych. Uzupełnieniem pomiarów jest dokumentacja fotograficzna.

Jeśli Inwestycja jest w fazie projektowej lub w trakcie prac budowlanych, możliwe jest początkowo bazowanie na wymiarach z projektu budowlanego, jednak projekt wykonawczy aranżacji wnętrz powinien już ostatecznie opierać się na inwentaryzacji stanu faktycznego.

4. POZNANIE KLIENTA/ ZBIERANIE INFORMACJI

Istotnym wstępem do dobrze zaprojektowanego wnętrza jest umiejętne rozpoznanie i analiza indywidualnych potrzeb klienta. Ten etap jest niezmiernie ważny dla określenia wspólnie wytycznych do projektu aranżacji wnętrz i wymaga otwartości oraz wrażliwości na oczekiwania klienta. Dzięki temu projektowane wnętrza dostosowane są do Ciebie, Twoich upodobań estetycznych oraz mieszczące się w ramach określonego przez Ciebie budżetu. Na początku bardzo pomocne będą podstawowe informacje typu jakie lubisz kolory, materiały wykończeniowe, jakie masz przyzwyczajenia, nawyki. Wspólnie omówimy inspiracje bazujące na zdjęciach oraz na ekspozycjach w sklepach, które ułatwiają poznanie Twojego gustu. Pamiętaj, że im więcej informacji Tym lepiej poznam Ciebie, co na pewno przełoży się na Twoje zadowolenie z wykonanej usługi projektowej.

5. PROJEKT FUNKCJONALNY

Pierwszym etapem prac projektowych jest przystosowanie poszczególnych pomieszczeń do pełnienia konkretnych funkcji czyli ustalenie funkcjonalności projektowanych pomieszczeń. Tu wspólnie opracowujemy wygodne dla Ciebie rozplanowanie uwzględniające potrzeby wszystkich domowników, ich wiek, przyzwyczajenia i sposób w jaki chcą korzystać z przestrzeni. W ramach projektu funkcjonalnego przygotowywanych jest kilka propozycji rozplanowania pomieszczeń

z których po korektach wybierany jest jeden, ostateczny plan domu / mieszkania. Prezentacja koncepcji oraz korekty przebiegają w oparciu o rysunki 2d.

6. PROJEKT KONCEPCYJNY / WIZUALIZACJE 3D

Po akceptacji projektu funkcjonalnego tworzone są wizualizacje komputerowe w dwóch do trzech koncepcjach aranżacji wnętrz, które obrazują jak może wyglądać Twój dom lub mieszkanie po zakończonej realizacji inwestycji. Na fotorealistycznych wizualizacjach ujęte są konkretne propozycje mebli, oświetlenia, pokazana jest kolorystyka i materiały wykończeniowe. Praca nad tym etapem projektu kończy się po akceptacji przez klienta ostatecznej wersji wizualizacji.

7. PROJEKT WYKONAWCZY/ DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Na podstawie wybranej wersji projektu koncepcyjnego przygotowywany jest projekt wykonawczy. Projekt ten zawiera szczegółową dokumentację techniczną potrzebną do realizacji inwestycji, w skład której wchodzą: rzuty funkcjonalne, rzuty podłóg, sufitów, elektryki i hydrauliki oraz widoki ścian, rysunki mebli, detali. Dokumentacja zawiera również zestawienie ilościowe wszystkich materiałów potrzebne do wycen oraz zamówień w sklepach. Projekt wykonawczy przekazywany jest klientowi w formie papierowej tj. Książki Projektowej wraz z wersją elektroniczną.

8. KOSZTORYS

To etap po projektowy szczegółowego planowania budżetu, przygotowujący do realizacji inwestycji. Kosztorys uściśla zestawienia z projektu wykonawczego i zawiera zestawienie wszystkich materiałów wraz z cenami oraz wyceny prac remontowych

i stolarskich przygotowane przez sprawdzonych wykonawców.

9. WYKONAWCY

Pracownia na stałe współpracuje i poleca klientom rzetelnych i godnych zaufania wykonawców.

10. NADZÓR AUTORSKI

Jeśli zdecydujesz o potrzebie wsparcia w postaci nadzoru autorskiego zyskasz gwarancję, że wszystkie pomysły będą odpowiednio zrealizowane. Usługa nadzoru jest objęta osobną umową  i polega na kontroli jakości wykonywanych prac remontowych, również pomocy w rozwiązywaniu wszelkich problemów wykonawczych na miejscu inwestycji. Architekt może nadzorować prace wykończeniowe, odpowiadać za wybór dodatków, dekoracji dopełniających całości założenia. W trakcie realizacji inwestycji ma stały kontakt z Inwestorem oraz wykonawcami. Zakres tej usługi jest uzależniony od potrzeb klienta i ustalany indywidualnie.

ZAKOŃCZENIE WSPÓŁPRACY

Szukasz wnętrz wyrażających Ciebie?

Skontaktuj się z nami.

 

Projektujemy w obszarze Polski południowej, głównie Kraków i województwo małopolskie.

Wykonujemy również projekty online na terenie całego kraju.

 

Zaprasza architekt wnętrz

Edyta Bystroń

 

tel: 662173030

email: biuro@loci.com.pl